دختری هستم ۳۱ ساله و مطلقه میخواهم صیغه شوم آیا درست است؟

ازدواج موقت
1 2,847

دختری هستم ۳۱ ساله و مطلقه میخواهم صیغه شوم آیا درست است؟

دختری هستم که در سن ۳۱سالگی هستم که چند سال پیش ازدواج کردم ولی در دوران عقد از هم جدا شدیم. خیلی افسرده بودم و زندگی خوبی از لحاظ روحی نداشتم. دارای تحصیلات عالی و از ظاهر خوبی هم برخوردارم. اما با تمام این تفاسیر نتوانسته‌ام موقعیت مناسبی برای ازدواج مجدد داشته باشم. با اینکه خواستگارانی هم داشته‌ام اما به نتیجه نرسیده است. نیازهای شدید عاطفی، روحی و جنسی دارم که آزارم می‌دهد. اما چون خودم را جزو قشر روشنفکر می‌دانم، از صیغه و اینگونه مسائل متنفرم. همیشه خودم را قدرتمند نشان می‌دهم. آقایان همیشه تحسینم می کنند که دختر خوب و محکمی هستم. اما درونم چیز دیگری هست.
واقعا دارم می‌بینم که توان ادامه دادن به این روش را ندارم. میل جنسی و عاطفی از من قوی‌تر است. این یک نیاز طبیعی است که نمی‌شود انکارش کرد. تمام تفکراتم با خودم در جنگند. از طرفی با صیغه و ازدواج موقت مخالفم و از طرف دیگر نیاز شدید عاطفی و جنسی آزارم می‌دهد. واقعا با خودم درگیرم. به تازگی یکی از آشنایان، که به نوعی همکار من هم محسوب می‌شود، بعلت مشکلاتی که با همسرش دارد، پیشنهاد عقد و صیغه موقت را داده است. حالم بد شد اگر چه در درون خودم از این موضوع استقبال کردم. انسان خوبی است و چند سالی است که از ایشان شناخت دارم. اما واقعا نمی دانم چه کنم. خیلی روزگار بدی دارم.

با سلام و تحیت محضر شما خواهر گرامی، از حسن اعتمادتان سپاسگزارم.
به نوبه خود شرایط شما را درک می‌کنم و از تجربه جدایی شما متاسفم. اما فرهیخته‌ای چون شما خوب می‌داند که ناکامیها علاوه بر اینکه بخش لاینفک زندگی هستند، پلی هستند برای رسیدن به موفقیتها.
موفقیتهای علمی و اجتماعی شما ستودنی است و طبعا این موفقیتها در کنار سایر نقاط قوت و برجسته جنابعالی، سبب تحسین دیگران شده است.
ضمن اینکه توصیه‌ای به ازدواج موقت شما نداریم اما این نقاط قوت و حتی اینکه نگاه فمینیستی داشته باشید منافاتی با ازدواج موقت ندارد! چرا که قرار نیست از راه ازدواج موقت استثمار شوید که البته این موهم به تدبیر شما بستگی دارد.
در صورتیکه شما بتوانید از راه ازدواج موقت بخشی از نیازهای خود را برطرف کنید، به نظر می‌رسد تنفر از ازدواج موقت توجیه چندانی ندارد. مگر اینکه بگوییم ازدواج موقت سراسر هزینه است. که البته عرض کردم فرایند هزینه و یا نفع در ازدواج موقت، به شخص و اهداف، توقعات، شرایط، موقعیت و مدیریت وی بازگشت دارد. بنابراین همانطور که نمی‌توان گفت صیغه و ازدواج موقت همواره با موفقیت و رضایت قرین است، به همان منوال نیز نمی‌توان گفت ازدواج موقت همیشه مذموم است!

به هر حال با توجه به موقعیت سنی و جایگاه اجتماعی شما، ازدواج دائم شما دور از انتظار نیست، لذا در صورت صیغه و ازدواج موقت لازم است، علاوه بر مدیریت ارتباط عاطفی و جلوگیری از وابستگی، از سرمایه دوشیزگی حراست نمایید.
مستحضرید ازاله دوشیزگی در ازدواج موقت، ضمن اینکه آثار روانی منفی را به دنبال دارد و شانس ازدواج را کاهش می‌دهد؛ علاوه بر این در صورت ارتباط کامل جنسی، عده نگه داشتن نیز واجب است و این نیز خود مانعی برای ازدواج دائم در زمان عده است.
برای شما خواهر گرامی، نشاط و خوشبختی را از درگاه الهی مسئلت دارم.

منبع : شهر سوال

1 نظر
  1. سید محمدموسوی می گوید

    باسلام خواهر محترم شما باید تمرکز فکری بدست آورید تا اراده ای قوی داشته باشید درمورد ازدواج موقت کتابهای مورد نظر را مطالعه نمائید ازدواج موقت آزادی های باارزشی دارد که درازدواج دائم وجود ندارد نیاز جنسی اگر شدت یافت به افسردگی وجنون نزدیک می شود وباید قبل ازاین بیماری اقدام نمود والا به خودکشی هم می رسد خیلی ها که دانش روزراهم دارند قبل از ازدواج دائم برای شناخت همدیگر وانتخاب بهتر ازدواج موقت را می پزیرند تا اگر نمی توانند باهم سازش داشته باشندراحت بدون دشمنی وکینه وحسادت ازهم جدا گردند بزرگان فرمودند فرزند زمانه خیشتن باش بیشتر بد بختی ها از خرافات سر چشمه گرفته است برای شما آرزوی سعادت وخوشبختی آرزومی نمایم .

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.