دوستی با ملائکه

فرشتگان
0 1,370

بسم الله الرحمن الرحیم
درست شنیدید ملائکه با بعضی ها دوست میشن. اما با کیا؟

ما که از خودمون چیزی نمیدونیم اما خدا به ما یاد داده که چکار کنیم که با ملائکه دوست بشیم؛ تازه نه ما بریم سراغ اونا بلکه اونا میان سراغ ما و نه فقط توی دنیا؛ بلکه هم توی دنیا و هم توی آخرت. به به!

قرآن کریم میفرماید: إِنَّ الَّذِینَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلائِکَهُ أَلاَّ تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَبْشِرُوا بِالْجَنَّهِ الَّتِی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ * نَحْنُ أَوْلِیاؤُکُمْ فِی الْحَیاهِ الدُّنْیا وَ فِی الْآخِرَهِ وَ لَکُمْ فِیها ما تَشْتَهِی أَنْفُسُکُمْ وَ لَکُمْ فِیها ما تَدَّعُونَ * نُزُلاً مِنْ غَفُورٍ رَحِیم‏* «۱» ( به یقین کسانى که گفتند: «پروردگار ما خداوند یگانه است!» سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل مى ‏شوند که: « نترسید و غمگین مباشید، و بشارت باد بر شما به آن بهشتى که به شما وعده داده شده است! ما یاران و مددکاران (و دوستان) شما در زندگى دنیا و آخرت هستیم و براى شما هر چه دلتان بخواهد در بهشت فراهم است، و هر چه طلب کنید به شما داده مى ‏شود! اینها وسیله پذیرایى از سوى خداوند غفور و رحیم است!»)

   روشی برای دوستی با فرشتگان

   پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند :

   صَلَاهُ اللَّیْلِ مَرْضَاهٌ لِلرَّبِّ وَ حُبُّ الْمَلَائِکَهِ وَ سُنَّهُ الْأَنْبِیَاءِ وَ نُورُ الْمَعْرِفَهِ وَ أَصْلُ الْإِیمَانِ وَ رَاحَهُ الْأَبْدَانِ وَ کَرَاهِیَهٌ لِلشَّیْطَانِ وَ سِلَاحٌ عَلَى الْأَعْدَاءِ وَ    إِجَابَهٌ  لِلدُّعَاءِ وَ قَبُولٌ لِلْأَعْمَالِ وَ بَرَکَهٌ فِی الرِّزْقِ   نماز شب، موجب رضایت پروردگار، دوستى فرشتگان، سنت پیامبران، نور معرفت، ریشه ایمان، آسایش بدن‏ها، مایه ناراحتى شیطان،           سلاحى بر  ضدّ دشمنان، مایه اجابت دعا، قبولى اعمال و برکت در روزى است

 

چند مطلب که در این آیات، باید مورد توجه قرار بگیره:

۱- برای دوستی با فرشتگان، علاو ه بر اینکه باید ایمان به خداوند داشته باشیم، استقامت هم لازمه. یعنی بر عقیده به اینکه کارها و تدبیر امور به دست خداست و بر امر و نهی های خداوند استقامت کنیم.

۲- ملائکه به اون مؤمن با استقامت میگویند: نسبت به آینده از چیزی نترس و نسبت به گذشته هم بر چیزی اندوهگین نباش و این هدیه ای که فرشتگان برای او میارن بالاترین هدیه است یعنی:« آرامش روحی و روانی»

۳- این دوستان آسمانی دلهره ی اون مؤمن با استقامت را برطرف میکنن و او را به لذتهای مادی و معنوی بهشت، بشارت میدن «۲»

———————————
پی نوشت ها:
ا- سوره فصلت، آیات ۳۰ الی ۳۲
۲- با استفاده از تفسیر نور ج ۱۰  ذیل آیات مذکور

منبع: پایگاه اینترنتی رهروان ولایت

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.