کدام سوره قرآن است که خواندنش معجزه میکند؟

0 179

من شنیده ام یک سوره در قرآن هست که خواندنش در زندگی معجزه میکند . این کدام سوره است

با سلام و عرض ادب
در مورد سوال شما باید عرض کنم که قرآن سرتاسر دارای اعجاز در زندگی مادی و معنویی می باشد که اگر ما با معرفت تلاوت کنیم حتما اثرات آن را خواهیم دید.لذا در اثرات سوره های قرآن اثرات عجبیبی ذکر شده که هر کدام یک معجزه ای می باشند.
اما در سوره های قرآن آنچه که خیلی اثرات معجزه آسایی از آن ذکر شده است سوره مبارکه حمد می باشد که در کمتر سوره ای یافت می شود.
«سوره حمد» نسخه‎ای است برای درمان همه آلام جسمی و روحی و چون انسان «العیاذ بالله» بیمار شد، راحت‎ترین درمان و کم‎هزینه‎ترین درمان، خواندن سوره حمد است. چراکه «صادق آل‎عبا» فرمود: «چنان‎چه بر مرده‎ای ۷۰ بار سوره حمد خواندید و زنده شد تعجب نکنید.»(1)
امام صادق علیه السلام فرمودند: سورهٔ «حمد» سوره ای است که ابتدایش «حمد» خدا و وسطش «اخلاص» و آخرش دعا است.
از سلمه بن محمد نقل است که گفت: از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمود: کسی که سوره حمد، او را شفا نبخشد، چیزی او را شفا نمی بخشد.(۲)
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: سوره حمد بر هیچ دردی خوانده نشد مگر اینکه دردش آرام می گیرد(۳)
و…
همچنین سوره توحید هم دارای آثار عجیبی است که در روایات ذکر شده است.

منابع:
۱. اصول کافى عبدالله بن الفضل النوفلى از امام باقر (صلى‎الله‎علیه ‎وآله ‎وسلم )روایت کرده که فرمود: هرگاه بر شخص مریضى ۷۰ بار سوره حمد قرائت شود یقینا درد آن مریض تسکین مى‎یابد. و در حدیث دیگرى از امام صادق (علیه السلام) روایت شده که فرمود: «اگر ۷۰ بار سوره حمد بر مرده‎اى خوانده شود و آن مرده زنده گردد تعجب نکنید.»
۲. خواص القرآن ص۴۸.
۳. قرآن درمانی روحی و جسمی ،ص ۶۲.

منبع: پرسمان قرآن

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.