در دوران بارداری خواندن چه سوره هایی به صالح شدن فرزند کمک میکند؟

0 600

در دوران بارداری خواندن چه سوره هایی به صالح شدن فرزند کمک میکند؟

قرآن کلام خدا و کتاب آسمانی مسلمانان است که به وسیله جبرئیل به حضرت محمد(ص)، وحی شد. مسلمانان محتوا و الفاظ قرآن را نازل‌ شده از سوی خداوند می‌دانند؛ همچنین معتقدند قرآن، معجزه و نشانه پیامبری حضرت محمد(ص) و آخرین کتاب آسمانی است. این کتاب بر معجزه‌بودن خود تأکید کرده و دلیل اعجازش را آن دانسته است که کسی نمی‌تواند مانندی برای آن بیاورد.

قرآن منشأ پیدایش دانش‌های فراوانی میان مسلمانان شده است. تفسیر و علوم قرآنی چون تاریخ قرآن، علم لغات قرآن، علم اِعراب و بلاغت قرآن، قصص القرآن و اعجاز القرآن از این دانش‌ها است.

شما به دنبال این مطالب هستید:
در روایات‌، قرائت برخی از سوره‌های قرآن‌، به زن باردار، توصیه شده که برای خود و حملش‌، مؤثر است که در این جا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم‌:

۱. سوره مبارکه ذاریات‌:پیامبر اکرم‌فرمود:اگر سوره ذاریات همراه زن حامله باشد، در آسان وضع حمل نمودن‌، موثر است‌.(۱) همچنین فرمود:اگر سوره ذاریات‌، بر زن حامله خوانده شود، حملش آسان می‌شود.(۲)
۲. سوره مبارکه فجر:پیامبر اکرم‌(ص)فرمود:اگر زن حامله‌، این سوره را بخواند، خداوند فرزند مبارکی به او عطا می‌کند.
۳. سوره مبارکه حجرات‌:پیامبر(ص) فرمود:هر که سوره حجرات را بخواند، برای حفظ جنینش از خطرها و سقط، موثر است‌.(۳)
۴ . در برخی از نوشته‌ها و جزوه‌ها درباره سفارش به زنان باردار آمده که تا چهار ماهگی ۴۰ مرتبه سوره یس را بخوانید و کندور بخورید که برای هوش مفید است، مشهور است که کندور در زیاد شدن هوش کودک مؤثر است.
پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ می‌فرماید: به زنان باردار خود کندور بخورانید که فرزند شما چون در شکم مادر با کندور تغذیه شود عقلش محکم می‌شود و اگر پسر باشد شجاع می‌شود.(۴).

منابع:
۱- القرآن ثوابه و خواصه‌، محمدرضا حکیمی‌، ص ۹۴، دارالبیان العربی‌.و علامه مجلسی، بحارالانوار، بیروت، مؤسسه الوفاء، ۱۴۰۴ ق، ج ۷، ص ۲۵.
۲- همان ص ۱۲۴.و علامه بحرانی، البرهان فی تفسیر القرآن، مؤسسه مطبوعاتی اسماعیلیان،‌ج ۴، ص ۴۵۷.
۳- القرآن ثوابه و خواصه‌، محمدرضا حکیمی‌، ص ۹۳.
۴- محمد محمدی‌ ری‌شهری، میزان الحکمه، ترجمه: حمیدرضا شیخی، مؤسسه دارالحدیث، چاپ دوم، ۱۳۷۹، ج ۱۴، ص ۷۰۷۹.

منبع : پرسمان قرآن

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.