تجسم ذهنی از جماع و ارضا شدن بدون لمس آلت جنسی چه حکمی دارد ؟

0 604

تجسم ذهنی از جماع و ارضا شدن بدون لمس آلت جنسی چه حکمی دارد ؟

این عمل حرام و خلاف شرع است که روایات فراوان و آیات بر حرمت این عمل دلالت دارد مثل آیه ۳۰ سوره معارج «فمن ابتغی وراء ذلک فاولئک هم العادون» و هر راهی غیر از ازدواج محکوم به حرمت است.
حکم فقها بر این است که کسی که به حرام می افتد واجب است ازدواج کند. لذا لازم است موانع ازدواج را از سر راه بردارید و با یک خانواده مؤمنه و کم توقع و قانع ازدواج کنید و این امر امکان پذیر است. اما اگر موانع طوری است که فعلا نمی توانید ازدواج کنید باید صبر کنید و برای کم کردن قدرت غریزه جنسی و آلوده نشدن به گناه امور ذیل را رعایت نمایید

۱. سعی کنید با معده پر نخوابید.
۲. از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۳. از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجه شدن با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۴. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های جنسی و تحریک‏ کننده و فکر کردن در این امور، جدا بپرهیزید.
۵. از خوردن مواد غذایی محرک و غذاهای پرچرب، حتی‏ المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۶. قبل از خواب حتما مثانه خود را تخلیه نمایید.
۷. از نوشیدن افراط ‏گونه آب و مایعات پرهیز کنید (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).
۸. هیچ‏گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۹. از دست‏ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست‏ورزی نکنید.
۱۰. هرگز به رو نخوابید.
۱۱. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۲. هیچ‏گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و… پر کنید.
۱۳. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید.
۱۴. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران بسر نبرید، بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۵. هفته‏ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۶. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت‏آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۷. هیچ‏گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، حتی برای آموزش و…
۱۸. قرآن زیاد بخوانید و درباره معانی آیات آن فکر کنید.

عواقب خودارضایی:

توجه و آگاهی به عواقب خودارضایی باعث می شود که انسان بهتر بتوانید دامن همت به کمر زده و از این گناه اجتناب ورزد. البته عواقب سوء و پیامدهای منفی و عملی این گناه جدای از آنکه معصیت و حرام است، فراتر از آن است که بتوان آنها را برشمرد؛ بلکه فقط به چند مورد از آن اکتفا می‏کنیم:
۱. پیامدهای جسمانی: ضعف چشم و بینایی، تحلیل رفتن قوای جسمانی، عقیم شدن و ناتوانی در تولید مثل، پیری زودرس، ضعف مفاصل، لرزش دست، زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت.
۲. پیامدهای روحی و روانی: ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏ گیری، افسردگی، بی‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری و بداخلاقی و تندخویی، کسالت دائمی، ضعف اراده.
۳. عوارض اجتماعی: ناسازگاری خانوادگی، بی‏میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر، بی‏غیرت شدن، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزت، پاکی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک.

سه. تذکرات پایانی:

۱. توجه داشته باشید که تنها رعایت تمام این امور، بدون کم و کاستی و به صورت مستمر، نتیجه ‏بخش خواهد بود.
۲. به محض گناه و ارتکاب آن، از رحمت الهی مأیوس نباشید و با توبه مجددا ره پاکی را فراگیرید و سعی کنید که تکرار نشود.
۳. در صورت امکان با کم کردن سطح توقعات و انتظارات ازدواج کنید که این بهترین راه حل است.
۴. در تمام حالات از خداوند برای حفظ پاکی استعانت بجویید.
مطمئن باشید این مشکل قابل حل و درمان است؛ ولی مشروط به تصمیم‏گیری قاطع و پشتکار کافی در راه انجام دستورالعمل‏ های ارائه شده.
منشأ این مشکل، یکی از نیازهای واقعی نهاده شده در وجود انسان است که باید به طور طبیعی و صحیح ارضا و تأمین شود (یعنی ازدواج). اگر به شکل صحیح تأمین نشود، دچار خطاها و گناهان دیگری خواهد شد که عواقب سوء آن نیز دامنگیر فرد می‏شود. بنابراین اگر امکان ازدواج برایتان فراهم است، هر چه زودتر اقدام به ازدواج کنید یا به طور موقت به دستورالعمل‏های ارائه شده پای‏بند باشید. حداقل می توانید همسر آینده خود را انتخاب نموده و با مشورت اولیاء او را عقد نمایید و اگر فعلا عروسی میسر نیست از این راه می توانید خود را ارضا نمایید. البته بعد از این که عقد شرعی خوانده شد زن و شوهر هرگونه لذت و بهره ای می توانند از یکدیگر ببرند حتی نزدیکی هم اشکال ندارد، لکن اگر بخواهند رسوم عرفی را رعایت کنند بهتر است آن را به وقت عروسی موکول نمایند.

منبع : سامانه پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.