آیا پس از ترک استمنا عوارض آن نیز برطرف میشود؟

0 1,176

سوال کاربر : سلام.ببخشید میخواستم بدونم بعد از ترک کدوم عوارض استمنا برطرف میشه و کدوم باقی میمونه؟

پاسخ : بهترین راه برای جبران اثرات خود ارضایی، ترک این کار است. در مورد ضربه های جسمی استمنا باید گفت که خیلی از عوارض استمناء، در اثر ضعف عمومی بدن در اثر این کار است، کسی که عادت به استمنا پیدا کرده است میزان زیادی از انرژی را از بدنش خارج می کند، و این باعث ضعف بدن می شود. اگر شما موفق به ترک کلی خود ارضایی شوید به احتمال زیاد اکثر عوارض آن از بین خواهد رفت، گرچه امکان دارد که بعضی از عوارض آن باقی بماند.

به نظر می رسد که آسیب های روانی استمناء هم کم نیست، عوارض روحی و روانی استمناء، شاید نسبت به عوارض جسمی استمناء ماندگارتر باشند، که برای از بین بردن آنها باید اقدام کنید، مثلا اگر اضطراب دارید، یا کاهش اعتماد به نفس دارید، یا از عزت نفس پایینی برخوردار هستید و …. باید نسبت به درمان آنها اقدام کنید. به هر حال به نظر می رسد که شما نباید در مورد آثار و عوارض استمنا نگرانی داشته باشید، بلکه باید بر روی ترک استمنا متمرکز شوید، چون اگر ترک کنید تقریبا همه یا اکثر آثار آن به تدریج از بین می رود. باید این را در گوشه ذهنتان داشته باشید و به خود تلقین کنید که با ترک این کار، اکثر عوارض آن از بین می رود، و هم چنین ترک کردن امروز، بهتر از ترک کردن فرداست، لذا به گذشته ها کاری نداشته باشید و به فکر آینده باشید، و اجازه ندهید که صدمه بیشتری ببینید. مطمئن باشید که با ترک این کار، وضعیت بسیار بهتری پیدا می کنید.

لرزش دست ها می تواند در اثر ضعف قوای عصبی و یا در اثر اضطراب باشد. اگر بعد از ترک استمنا، لرزش دستها درمان نشد باید به یک پزشک مغز و اعصاب و یا یک روان پزشک و روان شناس مراجعه کنید.

موفق باشید.

با استفاده از سایت  مرکز ملی پاسخگویی

دلایل حرمت استمناء

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.