اگرحرف جعفر درباره فرزندنداشتن برادرش قبول نیست، حرف عثمان بن سعید هم نباید قبول باشد چون معصوم نیست.

0 13

جعفر برادر حسن عسکری که گفته است: برادرش فرزندی نداشته است، شیعه سخن او را قبول نمی کنند، چون او معصوم نیست، ولی ادعای عثمان بن سعید را که می گوید: حسن فرزندی داشته قبول می کنند، با این که او هم معصوم نیست، این چه توجیهی دارد؟

پاسخ
اوّلاً انحراف جعفر برادر امام عسکری که یک بحث تاریخی رجالی است که نمی توان دراین فرصت دربارۀ او گفتگو کرد. چه بسا خلفای عباسی از وجود او سوء استفاده کرده و چنین مطالبی را از زبان او نشر می-کردند.

و ثانیاً اعتقاد شیعه به ولادت حضرت مهدی ارتباطی به عثمان بن سعید ندارد، زیرا علاوه بر شیعیان، متجاوز از ۴۰ تن از علمای اهل سنّت بر ولادت آن حضرت تصریح کرده اند، و حتّی ابن عربی در فتوحات، اسامی دوازده امام را تا به امام مهدی ذکر کرده است.و شیعیان مورد اعتماد حضرت عسکری که به دیدار حضرت مهدی نائل شده بودند، رؤیت خود را نیز نقل کرده و تولد حضرتش را به حدّ تواتر رسانیده اند.

از این گذشته روایات مربوط به معرفی حضرت مهدی (عج)با تمام خصوصیات که یکی از آنها این است که او از فرزندان امام عسکری است فزونتر از آن است که در اینجا نقل کنیم.

من از گردآورنده تقاضا می کنم جهت آگاهی از بشارتهای آمدن حضرت مهدی (عج)در کتب شیعه و سنی به کتاب تذکره‌الخواص سبط ابن جوزی و منتخب الأثر مراجعه کند تا روشن شود که مسأله حضرت مهدی پیش از تولد آن حضرت، زبانزد محدثان و دانشمندان و راویان بوده است.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.