چرا در صلوات خاصه نام حضرت خدیجه(س) نیست؟

0 557

سلام بر همه دوستان چرا در صلوات خاصه(الهم صل علی فاطمه وابیها وبعلها و بنیها) امها از قلم افتاده است ؟ جناب ام المومنین بانوی بافضیلت وفداکارواول بانویی که برسول گرامی ایمان اورد انهم در زمانی که حضرت را نفی می کردند حضرت خدیجه سلام الله علیها بودند اما در این صلوات جائی برای ایشان نیست(الهم صل علی فاطمه و ابیها و امها وبعلها وبنیها وسرالموستودع فیها بعدد ما احاط بهی علمک) یاعلی

با سلام خدمت شما دوست گرامی

باید توجه داشت که مقامات انسان ها را خداوند می داند و طبق شایستگی آنها به آنها مقامات معنوی عنایت می کند . پیامبر و امامان نیز به سبب علمی که خداوند در اختیار آنها می گذارد می توانند از مقامات افراد آگاهی داشته باشند .
افراد بزرگواری چون حضرت خدیجه ، حضرت زینب ، حضرت عباس و … اگرچه دارای مقامات رفیع و بلندی هستند و تفاوت زیادی با افراد عادی دارند ، ولی نسبت مقام آنها با معصومین بسیار زیاد است . در این صلوات افرادی که شمرده می شوند : پیامبر(ص) ، علی(ع) ، حسنین (ع) و خود حضرت فاطمه (س) همگی معصوم هستند و درجه مقام ایشان بسیار بالاتر از افراد دیگر هستند .
نمونه ی دیگری از این موارد را می شود در مورد حدیث کسا دید که در آنجا نیز ام سلمه اگرچه همسر پیامبر و شخص وارسته ای بود ولی اجازه حضور در تحت کسا را نیافت .

موفق باشید

منبع: پرسمان قرآن

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.