آیا امام رضا معلولی را شفا بخشیده، لطفاً جریان برخی از شفایافتگان را مرقوم فرمائید.

0 44

امام رضا ـ علیه السّلام ـ امام هشتم شیعیان جهان و پیشوای هشتم مسلمانان و حجت خدا بر خلق و مایه افتخار ایرانیان به خاطر قرار گرفتن مرقد ملکوتی‌ آن امام همام در این سرزمین می‌باشد. مردم این کشور به برکت وجود آن حضرت هدایت شده اهل بیت پیامبراکرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ می‌باشند، از آن روزی که مزارش در آن شهر واقع شده همواره پناهگاه و ملجأ و خانه امید بیچارگان بوده است و همواره خواهد بود. نه تنها این بارگاه دارالشفای شیعیان بلکه عموم انسانهاست و اگر کسی با قلبی پاک و دلی امیدوار و شکسته به آن بارگاه پناه جوید ناامید نخواهد بود و به اذن خداوند و به کرامت مولایمان ضامن آهو شفا خواهد یافت:

آیینه شو جمال پری طلعتان طلب
جاروب زن به خانه و پس میهمان طلب
درباره شفا یافتگان حرم حضرت ثامن الحجج کتابهای زیادی نوشته شده است و آستانه مقدسه آن حضرت تمام این موارد را در صورت اطلاع ضبط و حفظ کرده و در آثاری چاپ و منتشر نموده است دراینجا چند نمونه‌ ازآنها ذکر می شود: یا علی بن موسی الرضا،
تو که کیمیا فروشی نظری به سوی ما کن
که بضاعتی نداریم و فکنده‌ایم دامی
۱- در سنه ۱۳۴۳ ش. دختری به نام کوکب از روستای جابوز منطقه کاشمر نام پدرش غلامحسین به خاطر فلج شدن دست راست به تمام دکترهای متخصص مراجعه کرده، حتی دکتر آلمانی نیز گفته است دست راست تو فلج شده او را ببرید نزد امام خودتان مگر پیغمبر یا امام او را شفا دهد… بالاخره روز نهم شوال دست راست کوکب دختر حاج غلامحسین ترشیزی به برکت امام ـ علیه السّلام ـ شفا یافت. و در ۱۰ شوال دکتر فرانک پس از امضای آن در روزنامه مهر منیر چاپ شد.(۱)
۲- در شب جمعه اول ذیقعده ۱۳۸۱ ق جوانی فلج از تبریز به نام سیدعلی اکبر شفا یافته که در شماره ۳۶۹۲ روزنامه خراسان نوشته شده است.(۲)
۳- در شب جمعه چهاردهم ماه شوال سال ۱۳۴۳ ق فاطمه دختر فرج الله خان همسر حاج غلامعلی جوینی ساکن سبزوار شفا گرفته است.(۳)
۴- در سال ۱۳۴۰ یک بانوی مسیحی شفا یافته و مسلمان شد. نام او رافیک اصلانیان بود که در سن ۲۸ سالگی در محضر حضرت آیت الله میلانی به اسلام تشرف یافت.(۴)
۵- در سال ۱۳۴۳ شب جمعه هفتم ماه شوال زنی به نام ربابه دختر حاج علی تبریزی ساکن مشهد را از مرض حتمی مشرف به مرگ نجات و شفا بخشید و به زبان ترکی به او گفت بلند شو برو خانه‌ات، بچه‌هایت گریه می‌کنند تو مریض نیستی…(۵)
۶- در سنه ۱۳۴۴، ۲۹ فروردین، ۶۲ سال پیش یک جوان بنام علی‌اکبرو نام فامیلی او برزگر ساکن سعدآباد مشهد در خیابان طاهری جنب مسجد سناباد که دکترها از بهبودی دست راست او که بر اثر سکته از کار افتاده بود، کاملاً مأیوس شدند و حضرت ثامن الحجج ـ علیه السّلام ـ با دادن یک حبه نبات به دست راست او، او را شفا داد.(۶) دکترش پروفسور بولوند آلمانی و دکتر حسین شهیدی بوده‌اند و این حقیقت را تأیید نموده‌اند.
این گونه مسایل برای مقام امامت و خاندان عترت به اذن الله کاری بس سهل است. چنان که در کرامات و معجزات آنها دقت کرده باشید، مرده را زنده کرده‌اند. کافی است برای اطلاع دقیق و مستند به کتابهایی چون بحار الانوار مجلسی و اثبات الهداه شیخ حر عاملی و کرامات رضویه مراجعه کنید و همچنین به قسمت اداری حرم مطهر آن حضرت در حین تشرف به مشهد مقدس مراجعه کنید و تعداد انبوه شفایافتگان و آثار و پرونده آنها را ملاحظه فرمائید.
نه تنها شفا یافتن مریضها در دارالشفای آن حضرت بسیار عادی است، بلکه آن حضرت به حوائج تک تک زائرینش توجه دارند و مشکلات آنها را برطرف می‌سازد، چون دعایشان عندالله مستجاب است، تمام مشکلات مادی و معنوی و جسمی و روحی انسان در حضور و توسل به آنها قابل حل است.

پاورقی:

۱. خسروی، موسی، زندگی امام هشتم، مشهد مقدس، سعدی، چ پنجم،۱۳۷۰، ص ۲۴۶ ـ ۲۴۹.
۲. همان، ص ۲۶۲، به نقل از کتاب کرامات رضویه، ج ۱، ص ۱۷۱.
۳. همان، ص ۲۴۸.
۴. همان، ص ۲۳۸، به نقل از صفحه ۲۸ نامه آستان قدس، شماره ششم، مورخه مهرماه ۱۳۴۰.
۵. همان، ص ۲۴۰.
۶. همان، ص ۲۹۰، به نقل از کرامات رضویه، ج ۲، ص ۲۶۰.
منبع: نرم افزار پاسخ – مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.