چگونه پیامبران و امامان ما در جذب اکثر مردم به آئین اسلام و تشکیل حکومت عدل جهانی موفقیت حاصل نکردند در حالی که امام زمان این توفیق را پیدا خواهد کرد . و چرا در قرآن مجید درباره امام مهدی ( عج ) آیه ای وجود ندارد ؟

0 21

آنچه که پیامبران و ائمه ( علیه السلام ) مأمور به تبلیغ و انجام آن بودند به خوبی از عهده آن برآمده و آن را انجام داده اند دو آن عبارت بود از هدایت مردم و اتمام حجه بر آنها و ایجاد زمینه ای مناسب برای رشد و هدایت انسانها و در این هدف تمام انبیاء ( علیهم السلام ) و ائمه معصومین ( علیهم السلام ) موفق بودند لذا در زیارت نامه های این بزرگان می خوانیم اشهد انک قد بلغت الرساله راقمت الصلوه و آتیت الزکوه و امرت بالمعروف و نهیت عن المنکر . . . یعنی : من گواهی می دهم که شما تبلیغ کردی رسالت خداوند را و نماز را برپا داشتی و زکوه را ادا کردی و امر به معروف و نهی از منکر کردی و . . . پس آنچه در وظیفه اولیاء خداوند بود به نحو کمال مطلوب انجام دادند ولی آن چه را که خداوند بر عهده حضرت حجه ( عج ) قرار داده است امانتی است که مخصوص ایشان است و ایشان باید این نحوه عمل را که قیام جهانی و ایجاد حکومت عدل الهی است انجام دهند تا تمامی حکمتها و فلسفه های انزال کتب دین در حکومت حضرت حجه ( عج ) تجلّی و تحقق داشته باشد .
و البته لازم به ذکر است که خداوند متعال این زمینه را با امدادهای غیبی و قدرت قابره خود و ارسال ملائکه برای حضرت حجه ( عج ) انجام می دهند .
اما نسبت به نام شریف حضرت مهدی ( عج ) در قرآن کرمی می توانند به آیاتی را که به این بزرگوار تأویل و تفسیر شده است رجوع کنید :
۱ . یستخلفهم فی الارض . . . ، ینابیع الموده ، ص ۴۲۶ .
۲ . لیظهره علی الدین کلّه . . . ، تفسیر فخررازی والبیان ، ص ۱۰۹ .
۳ . و لقد کتبنا فی الزبور . . . ، ینابیع الموده ، ص ۴۲۵ .
۴ . الذین یؤمنون بالغیب غرائب القرآن و تفسیر فخر
۵ . وزید ان تمن علی الذین استضعفوا فی الارض ، شرح ابن ابی الحدید ، ج ۴ ، ص ۳۳۶ .
۶ . و انّه لعلم للساعه نورالابصارب ۲ ، ص ۱۵۳ .

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.