آیا بین قرار گرفتن سوره نحل به عنوان شانزدهمین سوره و آفرنیش زنبور ارتباطی است ؟

0 286

هارون یحیی می گوید یکی از معجزات قرآن این است که قصد خداوند از اینکه سوره ی نحل( زنبورعسل) را سوره ی ۱۶ قرآن قرار داده این است که بگوید زنبورعسل ۱۶ کروموزوم دارد و این دلیل بر حقانیت و معجزه ی الهی قرآن است !!

کاربر: به نظر من این مطلب اشتباه کامل می باشد
به یک دلیل خیلی قوی(البته به نظر خودم) و اون اینکه قران در زمان عثمان جمع اوری شد و خداوند قران را به صورت مدون نفرستاد تا سوره ۱۶ اون نحل باشه به عثمان هم وحی نفرستاد که سوره ۱۶ را نحل قرار بده چون زنبور ۱۶ تا کرموزوم داره …

پاسخگو: بدون این که بخواهیم در باره شخصیت کسی نظر بدهیم باید گفت:
معجزه بودن قرآن کریم در جای خود ثابت شده است و نیازی به بیان این مطالب ندارد.
اگر چه آیات قرآن دارای بطون مختلف بوده، و یا قرآن ذو وجوه بوده و قابلیت حمل بر تفسیر و برداشتهای گوناگون را دارد؛ ولی هر تفسیر و برداشتی از آیات قرآن نیاز به مستند و دلیل دارد و نمی توان هر برداشتی را به خداوند نسبت داد و یا گفت مراد الهی از این آیات چنین است.
اهلبیت علیهم السلام که مفسر واقعی قرآن هستند و بیش از همه بر مراد الهی واقف و آگاه هستند، چنین شیوه ای برای تفسیر و یا اثبات اعجاز قرآن ندارند؛ و در جایی هم توصیه ای به این شیوه نشده است.

کاربر: ادعای دیگر وی: نامبرده طی محاسباتی ابجدی با استفاده از آیات اول سوره ی قمر سال فرود فضا پیمای آپلو ۱۱ آمریکا را بر روی ماه سال ۱۹۶۹ بدست آورده است.

کاربر: من که اصلا به فرود انسان در کره ماه شک دارم !! حتما همتون اون چند سوال ساده که هیچ وقت پاسخ داده نشده در مورد فیلم ها و … فرود انسان در کره ماه را خوانده اید!
اینکه با توجه به فناوری اون زمان این امر چگونه صورت گرفت، چرا ناسا اعلام کرده تا چند سال اینده همچین برنامه ایی نخواهد داشت ! و ….

کاربر: میشه لطف کنین عین متن انگلیسی، و مقدمه ای که ایشون در این فصل کتاب، و برای نوشتن کتاب بیان کردن بفرمایین؟ یا صفحه و خط کتاب رو بیان کنین؟

مطلبی که ایشون ادعا کردن که متعلق به هارون یحیی هست و چندین صفحه بحث و ادعا در پی اون اومد، به نظر میاد اصلا متعلق به هارون یحیی نیست! تا در صورت مشخص شدن بریم ببینیم دانشمندی که این رو نوشته، چه دلایلی ذکر کرده.

پاسخگو: سلام به همه دوستان،
با اجازه همکار گرامی «پاسخگوی قرآنی عزیز»، یک نکته اینجا خدمت دوستان عرض کنم و آن اینکه:
اثبات یا نفی این ادعا (که چون سوره نحل سوره ۱۶ قرآن است پس زنبور عسل هم ۱۶ کروموزوم دارد)، برمی گردد به یک مسأله دیگر و آن اثبات یا نفی جمع آوری قرآن در زمان پیامبر گرامی اسلام و ترتیب سوره های قرآن به دستور ایشان است.
به سخن ساده تر:
کسی که پایه استدلالش، ترتیب سوره های قرآن است و می خواهد با استناد به آن، مطلبی علمی را نتیجه بگیرد، ابتدا باید ثابت کند که این ترتیب سوره ها، در زمان پیامبر اکرم و به دستور ایشان صورت گرفته است تا جنبه وحیانی ترتیب سوره ها ثابت شود و بعد از آن، تازه این موضوع را ثابت نماید که آیا ارتباطی بین مقدمه استدلالش یعنی (ترتیب سوره نحل و اینکه سوره نحل سوره ۱۶ قرآن است) و نتیجه استدلالش یعنی (زنبور عسل هم ۱۶ کروموزوم دارد)، وجود دارد یا نه! در صورت نفی هر یک از این دو بحث، نتیجه گیری ایشان، جنبه یقینی و برهانی اش را از دست داده و به یک حدس و گمانه زنی بدل می شود.
گروهی معتقدند قرآن در زمان پیامبر جمع آوری شده و گروهی دیگر قائلند جمع قرآن، بعداز وفات حضرت صورت گرفته و صحابه در ترتیب و چینش سوره ها اجتهاد خود را داخل نموده اند مثلا سوره های طوال را در ابتدا و سوره های مئین را بعد از آن قرار داده اند و …
پس اینکه سوره نحل سوره ۱۶ قرآن است بنا بر یکی از دو احتمال مذکور،حاصل اجتهاد صحابه بوده لذا دیگر بنا بر این مبنا (یعنی جمع قرآن در زمان صحابه) ترتیب سوره ها ویژگی خاصی ندارد و حاصل اجتهاد صحابه است و ربطی به متن قرآن نخواهد داشت و از این جهت استدلال مطرح شده در پرسش ناقص است.

کاربر: هارون یحیی اگر نظریه ۱۶ کروموزوم زنبور عسل و آیه ۱۶ سوره نحل را ارائه داده پس باید ادله ای هم بنا بر این نظریه ارائه داده باشد.
اعجاز عددی و علمی قرآن استدلال علمی و منطقی دارد. یعنی اگر در آیه ۶ می آمد بعد بگوئیم چون زنبور ۶ پادارد که نمی شود اعجاز قرآنی.
لطفا استدلال ایشان را هم درج کنید چون اینطور درج کردن نظرات دیگران غرض ورزی صرف است.

کاربر: مقدار ابجدی الحدید ۵۷ است. سوره الحدید ۵۷ مین سوره قران است. مقدار ابجدی حدید ۲۶ است. حدید ( آهن ) ۲۶ مین عنصر جدول تناوبی است. آهن عنصری فرا زمینی است. الله می فرمایند که آهن را نازل کردیم. اینها را هم عدنان گفته است، پس گزینشی برخورد نشود.

کاربر: چرا می گویید آهن عنصری فرا زمینی است ؟
صرف اینکه قرآن بگوید ما آهن را نازل کردیم باید حرفش را بدون چون و چرا بپذیریم ؟
یعنی آهن از آسمان بر زمین نازل شده؟
شما اگر بخود کمی زحمت دهید و در ساختمان کره ی زمین پژوهش کنید متوجه می شوید که هسته کره ی زمین که هیچ ارتباطی هم با نزولات آسمانی ندارد بیشترش از آهن ساخته شده است؟ اینجا هم حرف شما هم حرف هارون و هم حرف قرآن زیر سوال می رود که گفته است ما آهن را( از آسمان ) نازل کردیم !!!

کاربر: تحقیقات دانشمندان نشان می دهد پوسته زمین یک ماده کیهانی است و آهن نیز یکی از عناصر پوسته زمین است. این پوسته نسبت به ماده آغازی خود تمایز زیادی پیدا کرده چرا که فاقد عناصری چون آهن و نیکل بوده است. با بررسی سنگ های آسمانی اخیرا ثابت شده، آلیاژهای آهن و نیکل ماده اصلی آن ها را تشکیل میدهند.
بسیاری از سنگ هایی که در پوسته زمین وجود دارند، از جمله آهن از مناطق مختلف کرات آسمانی نشأت می گیرند.
در علوم جدیدِ "زمین شناسی و مواد " ثابت گردیده که دمای منظومه شمسی برای تولید و تشکیل آغازین فلز آهن کافی نیست و این فلز در میلیون ها درجه سلسیوس تشکیل می گردد، فلذا میلیون ها سال قبل، درمنظومه های دیگر و در دمای لازم ایجاد و سپس در پی انفجار های موسوم به « سوپر نووآ» توسط شهاب سنگهای محتوی آهن در کیهان پراکنده شده و به وسیله آن ها در اثر قوه گرانش به کره زمین منتقل شده است. این موارد نشانگر این واقعیت است که فلز آهن بر روی زمین به وجود نیامده، بلکه پس از انفجار ستارگان به وسیله شهاب سنگها در فضاحمل شده.

منبع : پرسمان قرآن

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.