اینکه گفته می شود پس از مرگ روح اشخاص بدکار معذب و ناراحت است این ناراحتی از چه نوع است آیا نمونه ای از آن در زندگی مادی وجود دارد ؟

روح معذب بدکاران
0 107

شیخ صدوق از امام حضرت صادق ( علیه السلام ) روایت می کند که حضرت رسول ( ص ) فرمود که حضرت عیسی بن مریم ( علیه السلام ) گذشت بر قبری که صاحب آن را عذاب می کردند ، پس از سالی ، هنگامی که دوباره از آنجا می گذشت ، دید عذاب از او برداشته شده است پس گفت : » ای پروردگار من ، من در سال گذشته دیدم صاحبش در عذاب بود و امسال می بینم که عذاب از او برداشته شده است « وحی رسید به عیسی ( علیه السلام ) که یا روح الله ، صاحب این قبر فرزند صالح دارد که وقتی به حد بلوغ رسید ، راهی را اصلاح و دوست کرد و یتیمی را پناه داد ، پس من آمرزیدم او را به سبب این عمل که فرزندش به جا آورده » روح اشخاص بدکار پس از مرگ معذب و{P – بحارالانوار ، ج ۶ ، ص ۲۲۰ . P}
ناراحت است . بهترین نمونه برای درک سنخ عذاب آنان خواب های ناراحت کننده ای است که انسان می بیند . مانند اینکه در خواب می بیند که او را با شلاق می زنند و شکنجه می دهند و جداً احساس ناراحتی و درد می کند و موقعی که از خواب بیدار می شود واقعاً احساس می کند ناراحت شده است .

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.