چگونه در عصر حاضر که با پیشرفت علم ، برای هر پدیده ای توجیهی علمی قائل است ، می توان مسأله معجزه را قبول کرد و چرا در زمان حاضر معجزه ظاهر نمی شود ؟

معجزه
0 28

معجزات انبیا هیچ گاه برخلاف علم نیست تا پیشرفت علم پذیرفتن آن را دشوار سازد ؛ زیرا معجزات امور خارق العاده ای هستند که علل وقوع آن غیر از علل طبیعی و عادی است و دست علم از بررسی آن کوتاه است . معجزات در شمار امور محال و نشدنی نیز نیست تا پیشرفت علوم تعقلی و علوم طبیعی وقوع آن را ناممکن بداند .
بهترین دلیل برای وقوع معجزات گزارش های تاریخی بی شماری است که انسان از مطالعه آنها نسبت به وقوع معجزات یقین پیدا می کند . از جمله معجزه حضرت عیسی ( علیه السلام ) که مرده را زنده می کرد و معجزات رسول الله ( ص ) مانند دوپاره کردن ماه و قرآن مجید که معجزه ای جاوید و ابدی است .
اینکه چرا در حال حاضر معجزه به وقوع نمی پیوندد اولاً : همچنان که گفته شد قرآن کریم معجزه بزرگ رسول الله ( ص ) است که همچنان زنده و پابرجاست . دوم اینکه : معجزه برای اثبات ادعای پیامبر است و پس از اثبات پیامبری رسول الله ( ص ) و ختم نبوت ، نیازی به معجزه دیگری در عصرهای بعد از بعثت نیست .
لیکن ، کرامات بسیاری از معصومان ( علیهم السلام ) ، چه آنها که رحلت کرده اند و چه حضرت حجّت ( علیه السلام ) که در قید حیات است ، و نیز کرامات متعددی از اولیاء خدا ، چه از مردگان ( مانند حضرت ابوالفضل العباس و برخی صالحان ) و چه از بندگان خالص خدا که در قید حیات هستند ، در هر زمان و هر مکانی سر می زند . این کرامات نیز پرتوی از ارتباط با عالم ملکوت و شمه ای از اعجاز الهی است .

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.