حشرات کوچکی وجود دارند که با چشم دیده نمی شوند ؛ خلقت آنها چه فایده ای دارد؟

فواید خلقت حشرات کوچک
0 90

اگر قطره آبی را در زیر میکروسکوب قرار دهیم ، خواهیم دید که تعداد زیادی از حیوانات کوچک ( باکتری ها ) در آن شناورند .
پاره ای از این جانداران ( یعنی ویروس ها ) حتّی با میکروسکوب های معمولی هم قابل رؤیت نیستند و فقط از طریق میکروسکوب های الکترونی می توان از حال آنها با خبر شد .

ساختمان بدن باکتری ها به طور اسرارآمیزی از قسمتی آب و املاح مختلف تشکیل یافته است . آنها روح دارند و فعّالیّت های حیاتی می کنند ، تغذیه و تنفّس دارند نر و مادّه دارند و تولید مثل می کنند .
آری آنها دائماً در تکاپو هستند و فواید فراوانی برای انسان ها و سایر جانداران دارند .

اگر فضولات و مدفوعات و لاشه های حیوانات مرده روی هم انباشته می شد و به همان صورت خود باقی می ماند ، سطح زمین چه حالت خفقان آور و آزار دهنده ای به خود می گرفت؟

از طرفی ، این همه حیوانات و نباتات که دائماً مواد حیاتی از قبیل ازت ، ئیدروژن ، اکسیژن و . . . را مصرف می کنند می بایست در مدّت کمی کمبود مواد حیاتی و قحطی سرتاسر جهان جانداران را فرا گرفته و زندگی همه جانداران دستخوش فنا و نیستی گردد .

اینجاست که موقعیّت حساس و خدماتِ این جانداران بی نهایت کوچک روشن می شود .

آری همین باکتری های نادیدنی ، این دو مشکل مهم زندگی را حل می کنند و با تمام قوا و نیروی خویش ، همان مدفوعات و لاشه های فاسد را در لابراتوار طبیعی خود تجزیه نموده تبدیل به مواد حیاتی از قبیل کربن ، ازت ، ئیدروژن و اکسیژن می کنند و به این وسیله هم مواد فاسد و مزاحم را از بین می برند و هم مواد حیاتی تازه تولید می کنند .

این است گوشه ای از فایده های این موجودات کوچک ناچیز که خدای بزرگ دانا ، در آنها نهاده است .

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.