اخلاقم خوب نیست و فردی عصبانی هستم، چگونه بر اعصابم مسلط شوم؟

0 35

سعی کنید بر اعصاب خودتان مسلط باشید و اگر از این نظر اشکالی در خودتان می بینید، با یک دکتر متخصص اعصاب و روان مشورت کنید. هم چنین در ساعات فراغت کتاب هایی را که در رابطه با اخلاق (و یا اخلاق در خانواده) نوشته شده مطالعه کنید.

رسول خدا(ص) فرموده است: «شبیه ترین شما به من کسی است که اخلاق او بهتر از دیگران باشد و کسی که اخلاق او در خانه خوب باشد از فشار قبر در امان خواهد بود». در تاریخ آمده است که: «وقتی یکی از اصحاب رسول خدا(ص) به نام سعد بن معاذ از دنیا می رود، آن حضرت در تشییع جنازه او با پای برهنه شرکت می کنند و بر او نماز می خوانند. هم چنین خود آن حضرت داخل قبر او می شوند و بدنش را در آن گذاشته و لحد را می چینند.

بعد از دفن مادر آن می گوید: ای سعد مرگ بر تو گوارا باد که این چنین رسول خدا(ص) از تو تجلیل کرد. رسول خدا(ص) در جواب او فرمود: ای مادر سعد! آرام باش؛ زیرا الان مشاهده کردم که قبر بدن سعد را به شدت فشار داد. وقتی اصحاب علت آن را پرسیدند، فرمود: چون سعد در خانه و بین اهل خانه اخلاق خوبی نداشت».

حال با توجه به این مسائل سعی کنید خودتان را وادار به خوش اخلاقی نمایید و در نماز و دعا از خداوند کمک بخواهید تا به شما نیروی تسلط بر خودتان را مرحمت فرماید.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.