چرا اسلام رقیب مسیحیت محسوب میشود؟

0 10

چرا اسلام رقیب مسیحیت محسوب میشود؟این سؤال مبهم است و معلوم نیست مراد از رقابت چیست؟ آیا در تعالیم و معارف اسلام و مسیحیت کنونی مراد است؟ آیا رقابت تبلیغ و ترویج این دو مراد است؟ و یا رقابت مسیحیان و مسلمانان؟ از حضرت عالی درخواست میشود این سؤال را با توضیح بیشتری دوباره مطرح کنید. اما آنچه مسلم است این است که:

– اسلام در بر دارنده همه آنچه در ادیان پیشین بوده، هست. وَ أَنْزَلْنا إِلَیْکَ اَلْکِتابَ بِالْحَقِّ مُصَدِّقاً لِما بَیْنَ یَدَیْهِ مِنَ اَلْکِتابِ وَ مُهَیْمِناً عَلَیْهِ ما این کتاب آسمانی را به حق بر تو نازل کردیم در حالی که کتب پیشین را تصدیق کرده [و نشانههای آن، بر آنچه در کتب پیشین آمده تطبیق میکند و حافظ و نگهبان آنها است]،(۱)۲- همه ادیان الهی یک حقیقت را دنبال میکردند و هرگز با یکدیگر اختلاف، تنافی و رقابت نداشتند. و از دیدگاه خداوند یک دین بیشتر وجود ندارد. و در قرآن نیز کلمه دین هرگز به صورت جمع استعمال نشده است. إِنَّ اَلدِّینَ عِنْدَ اَللَّهِ اَلْإِسْلامُ دین نزد خدا اسلام است،(۲).

۳- با ظهور و تبیین آیین حضرت محمد (ص) دین الهی کامل شد اَلْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی وَ رَضِیتُ لَکُمُ اَلْإِسْلامَ دِیناً امروز دین شما را کامل کردم و نعمت خود را بر شما تمام نمودم و اسلام را به عنوان آیینشم پذیرفتم،(۳).

۴- پس از ابلاغ اسلام، دیگر ادیان گذشته (چه رسد به آنچه امروز به عنوان مسیحیت یا یهودیت در دست است) پذیرفته نیست، زیرا آن ادیان بنابر فلسفه تعدد انبیا مربوط به زمان خود و اعتبار آن تا ظهور پیامبر بعد از خود بوده است. وَ مَنْ یَبْتَغِ غَیْرَ اَلْإِسْلامِ دِیناً فَلَنْ یُقْبَلَ مِنْهُ وَ هُوَ فِی اَلْآخِرَهِ مِنَ اَلْخاسِرِینَ هر کس غیر از اسلام آیینی برای خود انتخاب کند از او پذیرفته نیست و در آخرت از زیانکاران است (سوره آل عمران، آیه ۸۵).

۵- آنچه مربوط به میزان و نحوه تبلیغ دین اسلام و مسیحیت در جوامع ماست و یا مربوط به گرایش مردم به این دو دین است به دو نکته باز میگردد: ۱- ناب و اصیل بودن و کامل بودن اسلام در برابر تحریف مسیحیت و کامل نبودن آن به عنوان دین جاودان. ۲- آنچه از سوی مسلمانان یا مسیحیان برای تبلیغ دین انجام میشود.

معرفی اسلام ناب و عمل به آن نه تنها باعث رستگاری مسلمانان است، بلکه بهترین روش تبلیغ اسلام در عصر حاضر نیز به شمار میآید. حرکت انقلاب اسلامی ایران که نوشیده از اندیشه ناب اسلامی است تحولی عظیم در بیداری نسل امروز و گرایش آنان به اسلام داشته است.

منابع و مآخذ:

(۱) (مائده، آیه ۴۸)

(۲) (آل عمران، آیه ۱۹)

(۳) (مائده، آیه ۳)

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.