آیا این بی غیرتی ست که مادرم صیغه موقت شده ؟

صیغه موقت
0 699

آیا این بی غیرتی ست که مادرم صیغه موقت شده ؟

جوانی ۲۴ ساله ام، مادرم از پدرم طلاق گرفته و جدیدا با یکی از هم دانشگاهی های من که مجرد است ازدواج موقت کرده است، دوستانم به من می گویند بی غیرتی چه کنم؟

 

با سلام و تشکر از ارتباط شما با این مرکز

دوست گرامی، همانطور که می دانی ازدواج موقت، هم نوعی ازدواج شرعی است که از نظر روانشناختی برای بعضی از افراد غالب فایده های ازدواج دائم را دارد. حال که مادرت چنین تصمیمی را گرفته، باید مهم ترین تلاشت آن باشد که رابطه آنها از نظر کارکردی، یک رابطه سالم و موفق باشد.

متأسفانه این موضوع، یک کلیشه اشتباه است در بین مردم؛ که اگر کسی چنین اجازه ای بدهد بی غیرت است.
تو می توانی همین کلیشه اشتباه را بپذیری. و یا اینکه در ذهنت خطی روی آن کشیده و آن را رد کنی. و به جای آن این گزاره را بپذیری که: غیرت یعنی مراقبت از ناموس در برابر آسیب ها. بنابراین اگر این رابطه را رابطه خوب و سالم و مفیدی می دانی، مراقبت از مادر و غیرت به خرج دادن معنایی ندارد.بلکه غیرت ورزی تو به این است که اجازه ندهی دوستانت از روند این رابطه مطلع باشند و به خود اجازه دهند درباره آن حرف بزنند.

باید قاطعانه رفتار کنی و از آنها بخواهی در زندگی مادرت دخالت و قضاوت نداشته باشند. یکی از ویژگی های رفتار قاطعانه هم این است که در صدد اقناع و توجیه آنها نباشی. چون کلیشه های عرفی جا افتاده، به سختی برطرف می شود.
همچنین از آن دوستت نیز بخواه که مسائل بین او و مادرت را افشا نکند. اگر این خط و مشی را دنبال کنید، کم کم این مسأله از حرف دوستانت جمع خواهد شد.

موفق و سربلند باشید

استدلال به قرآن

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.