عشق بهتر است یا ثروت؟

0 284

عشق بهتر است یا ثروت؟

این‌جانب مدتی است که با فردی آشنا شده‌ام و در حال حاضر همدیگر را خیلی دوست داریم اما او مشکل مالی دارد و به خاطر همین برای خواستگاری اقدامات لازم را انجام نداده است و از این نظر که مرا می‌خواهد، شک ندارم.
ولی یک خواستگار دیگر هم دارم که هیچ مشکل مالی ندارد و کار و وضیعت مالی‌اش عالی ست. اما دلم با او نیست.

حال سؤال من این است که عشق یا ثروت، کدام‌یک را باید انتخاب کنم؟ آیا باکسی ازدواج کنم که هیچ حسی نسبت به او ندارم و ثروتمند‌است؟ یا باکسی که او را دوست می‌دارم اما مشکل مالی دارد و ثروتمند نیست؟ مانده‌ام که کدام‌یک را انتخاب کنم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

سلام

با تشکر از مکاتبه شما

در ازدواج اصولی هست که اگر افراد خود را ملزم به رعایت آن بکنند ازدواج موفق و پایداری خواهند داشت، همچنین در مورد خواستگار پولدارتان که هیچ حسی نسبت به او ندارید، اصلی است مبنی بر اینکه قبل از ازدواج باید یک علاقه حداقلی و یک پسند اولیه در شما ایجادشده باشد، در غیر این صورت ازدواج با فردی که هیچ احساسی نسبت به او ندارید ریسک دارد و معلوم نیست علاقه‌ای که الآن به وجود نیامده بعدها به وجود آید و همچنین ثروت جزء ملاک‌های ترجیحی ازدواج است که بودنش یک مزیت به شمار می‌آید و نبودنش نیز مانع خوشبختی نیست و می‌شود از آن چشم‌پوشی کرد. البته ناگفته نماند که این احتمال هم وجود دارد شما به خاطر علاقه به فرد دیگری فکر می‌کنی که هیچ حسی به او ندارید(باید دقت کنید)

در مورد فردی که دوستش دارید و مشکل مالی دارد، عشق‌های قبل از ازدواج انسان را کور می‌کند و مانع دیدن عیوب طرف می‌شود و یا در صورت دیدن عیوب، آن‌ها را بی‌اهمیت می‌پندارد خلاصه شخص نمی‌تواند تصمیم درست عاقلانه بگیرد بلکه از روی احساسات شریک زندگی خود را انتخاب می‌کند که بعد از وارد شدن در زندگی، آن زمانی که دیگر شعله‌های عشق فروکش می کند تازه متوجه عیوب و اختلافات موجود می‌شوید که دیگر کار از کار گذشته است پس در جواب سؤال شما باید گفت نه عشق و نه ثروت، شما نباید هیچ‌کدام از این دو را معیار و ملاک کار خود قرار دهید بلکه باید تناسب‌های اصلی ازدواج را مدنظر بگیرید و ببینید با کدام‌یک از تناسب‌های فکری اخلاقی و رفتاری و اعتقادی بیشتری برخوردار هستید چون این تناسب‌های هستند که ضامن خوشبختی و بقای زندگی زوجین هستند و طرفین با دیدن این تناسب‌ها روزبه‌روز به هم نزدیک‌تر و علاقه‌مند‌تر می‌شوند.
خلاصه با هرکدام بیشتر به معیارهای اصلی شما نزدیک‌تر بوده و موردپسندتان واقع‌شده باشد، اقدام کنید.
در آخر با توکل و توسل به خداوند متعال و اهل‌بیت عصمت طهارت همیشه در زندگی پیروز و سربلند باشید.

 

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.