قد همسرم مرا آزار می‌دهد

0 106

من خانمی ۲۵ ساله هستم، مدت ۴ سال است، که از عقدم می‌گذرد. قد من ۱۶۸ و همسرم ۱۶۹ است از همان ابتدا با این قضیه؛ یعنی قد کوتاه بودن ایشان مشکل داشتم، به علاوه اینکه عرض شانه‌هایشان کم است و ریز نقش هستند و ریز جثه‌تر از من دیده می‌شوند، با این‌که دو سال است که با هم زندگی می‌کنیم، ولی هنوز با این مسأله کنار نیامده‌ام و گاهی اوقات موجب آزارم می‌شود به گونه ای که در رفتارم با ایشان تأثیرگذار است. نمی‌دانم که چه باید بکنم، در مهمانی‌ها خودم را خمیده می کنم تا بلندتر از من به نظر بیایند. با اینکه هر دو تحصیل کرده‌ایم؛ من فوق لیسانس دارم و ایشان دکتر هستند، امّا طرز فکرم را نمی‌توانم عوض کنم، لطفا کمکم کنید.

پاسخ
در مورد قد همسرتان همانطور که اشاره کردید ۱۶۹ است و شما تقریبا هم قد هستید پس قدشان کوتاه نیست. ولی از آنجایی که هردوی شما تقریبا از قد یکسانی برخوردارید، مطمئنا پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند از سوی شما، موجب می‌شود، که شما از ایشان قد بلندتر دیده شوید. بنابراین چون شما با همسرتان قدیکسانی دارید، شاید این طور تصور کنید که قد ایشان منتاسب با قد شما نیست، درحالی‌که این‌گونه نیست. البته شما برای اینکه خیالتان راحت شود، می‌توانید از اطرافیان و دوستانتان سوال کنید؛ که آیا واقعا وقتی شما و همسرتان در کنار هم قرار می‌گیرید، تناسب قدی با هم ندارید و همه به چشم یک مساله عجیب به این قضیه نگاه می‌کنند یا خیر؛ بنابراین اگر چنین عقیده‌ای ندارند و برایشان مسأله کاملا عادی است، خیالتان راحت باشد که از این جهت مشکلی نیست. ولی با این وجود، می‌توانید از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند خودداری کنید و از همسرتان نیز بخواهید کفشی را برای پوشیدن انتخاب کنند که از بلندی پاشنه برخوردار باشد.

درضمن، هیچ وقت در مورد این مسأله به دیده‌ی یک عیب نگاه نکنید، زیرا این مسأله نه برای شما و نه بلکه برای همسرتان عیب محسوب نمی‌شود. بلکه سعی کنید به نقاط قوت و مثبت دیگر همسرتان، توجّه بیشتری داشته باشید تا اثر منفی ظاهر ایشان بر شما کاهش یابد.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.