شما مهرطلب هستید یا مهربان؟!

در ازدواج با مهرطلب ها احتیاط کنید

0 349

افراد مهرطلب معمولا با افراد مهربان اشتباه گرفته می‌شوند؛چون از آن تیپ آدمهایی هستند که می‌خواهند دائما به دیگران کمک کنند و برای این کارحاضرند حتی از خودشان هم بگذرند و هر سختی را به جان بخرند.
در ابتدای آشنایی با یک مهرطلب، ممکن است خیلی تحت تاثیر محبت بی حد و مرز او قرار گیرید، اما همینکه وارد یک رابطه جدی و ازدواج با او شوید، می‌بینید که همه چیز بسیار طاقت فرساست،کم‌کم همه خونتان، انرژی، فردیت، هویت، آرامش و امنیت‌تان مکیده می‌شود، ولی چون همه چیز در قالب مهربانی اتفاق می‌افتد، نمی‌توانید به راحتی از فرد مهرطلب فاصله بگیرید.
زیرا مهرطلب‌ها نیاز به تایید دائمی دیگران دارند و اگر کار یا رفتارشان توسط دیگران تایید نشود، احساس رضایت و آرامش نمی‌کنند.
ازدواج با مهرطلب ها، یعنی همیشه بدهکار بودن، همیشه منبع تغذیه روانی فرد دیگر بودن و البته از دست دادن استقلال کامل.
تقریبا تمام ذهن و زندگی تیپ مهرطلب این است که لطفا من را خوب بدانید و دوست داشته باشید،چون خودش، خودش را خوب نمی داند و دوست ندارد.این کمبود می تواند ۵٠ سال با او بماند زیرا در دوران کودکی این پیام را نگرفته است که من خوب و دوست داشتنی هستم
مهرطلب ها صرفا آدم های خوبی نیستند که می خواهند همه را راضی و خشنود نگه دارند، بلکه کسانی هستند که وقتی می خواهند به کسی جواب «نه» بدهند جواب «آری» را انتخاب می کنند.
مهرطلب ها به تأیید و تصدیق دیگران اعتیاد دارند.ترس آن ها از این که مبادا کسی را از خود ناراحت و خشمگین سازند.

شما به دنبال این مطالب هستید:

ما مهربان نیستیم، ما مهرطلب هستیم اگر :
جلوی آدمها تعریفشان را می کنیم ولی پشت سرشان همه جور حرف میزنیم
وقتی به کسی می رسیم برای اینکه خودمان را خوب جلوه بدهیم همه چیز را تحمل می کنیم اما حاضر نمیشویم درد و رنجِ ایستادن پای حق خودمان و آنچه را که درست است بپذیریم.
برای همین دروغ می گوییم، تعارف می کنیم، سازش می کنیم، پنهان می کنیم و غرق در فریب و تزویر و تظاهر و تعارف می شویم، تا به همه بگوییم خانمها أقایان من انسان خوبی هستم!

 

اختلال شخصیت

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.