برای رهایی از همجنس گرایی چه باید کرد ؟

0 677

برای رهایی از همجنس گرایی چه باید کرد؟

سوال کاربر گرامی: نمی دانم گفتنش درست است یا نه، ولی دارم به آخر خط میرسم دقیقا ۱۰ ساله است که به این وضعیت دچار شدم، الان هم نزدیک است که خود کشی کنم یعنی چند دفعه هم خواستم خود کشی کنم ولی دلم به حال والدینم سوخت، پدرم کارگر است و پر جمعیت هستیم مشکلم علاقمندی به همجنس است.نمی دانم شاید نفرین شدم ولی هر چه هست این است که به همجنسم علاقه دارم و اینکه دانشجویی هستم ۲۲ ساله و فرزند ۴ خانواده ضمنا خود ارضایی هم دارم. سال قبل ۶ ماه کامل استمنا رو ترک کرده بودم ولی باز … . نمی توانم به کسی بگویم چاره ای ندارم چند بار خواستم ترک تحصیل کنم ولی به خاطر پدر زحمتکشم ترک نکردم خواهشا کمکم کنید.

پاسخ:

در ابتدا یک نکته کلی خدمت شما عرض کنم که غیر از چهارده معصوم ممکن است هر انسانی در دوره ای از زندگی اش دچار لغزش و مشکلاتی شود اما نباید به دلیل این لغزش ها و مشکلات اصل انسانیت و شخصیت انسانی خود را تخریب و نابود کند. بنابراین در مرحله اول شما نباید به دلیل مسایل و مشکلات پیش آمده خودتان را سررزنش کنید زیرا سرزنش باعث کاهش اعتماد به نفس و کاهش اعتماد به نفس باعث ضعیف شدن اراده می شود و در نتیجه در مراحل بعدی ممکن است هیچ رفتاری از شما تغییر نکند. بنابراین شما باید با خودگویی مثبت و احترام، روش منطقی حل مسأله خود را یاد بگیرید.
در مورد گرایش های به همجنس ، شما برای ریشه یابی آن باید به یک سکس تراپی مانند دکتر بهنام اوحدی ، دکترابراهیمی ، دکتر بشارت و… مراجعه کنید و در صورت لزوم به اورولوژیست هم بروید.

همچنین در مورد خودارضایی هم که ریشه در اضطراب و نگرانی شما دارد بهتر است راهکارهای زیر را انجام دهید:

۱- پرهیز از خود سرزنشی و احساس گناه (شما نباید به خاطر این مسئله که پیش آمده خودتان را سرزنش کنید و باید با خود بگویید همانطور که در بیماری های جسمی یا مسائل دیگر زندگی فرد شخصیت خودش را نمی کوبد و دنبال درمان و حل مسئله اش می گردد. شما هم راه حل مسئلتان را با خونسردی و عدم سرزنش باید فرابگیرید.
۲- احترام به خود و تحویل گرفتن خود( تهیه لیستی از نقاط مثبت فراموش شده و مرور روزانه).
۳- پرهیز از بی ارزش کردن خود، توانایی ها و مهارت های و ابعاد خوب شخصیت تان.
۴- پرهیز از تنهایی، افزایش تعاملات اجتماعی و مشغولیت های خانواده و دوستان.
۵- حذف تصاویر و به طور کلی محرک های جنسی در بیرون مثلا در محیط آموزشی شما می توانید با توجه گردانی و تمرکز یابی روی گفتار معلم و پردازش محتوای درسی از نگاه کردن به محیط اطرافتان غافل شوید. همچنین در بیرون کلاس هم با توجه به وسایل و موضوعاتی که وسوسه برانگیز نیستند وقتتان را بگزرانید از دیدن فیلم ها و… که تحریک کننده جنسی هستند بپرهیزید.
۶- هنگام هجوم افکار جنسی که معمولا در تنهایی اتفاق می افتد عدم پرورش این افکار و قطع ناگهانی به محض ورود این افکار شناخته شده از طریق ترک موقیت فعلی و تغییر موقعیت فیزیکی ، مثلا رفتن به طرف یخچال و آب خوردن ، خارج شدن از محیط تنهایی و برقراری یک مکالمه با خویشاوندان، روشن کردن تلویزیون و… باعث قطع افکار زنجیره ای جنسی خواهد شد.
۷- ورزش و تحرکات بدنی باعث تبدیل انرژی جنسی به سوخت و ساز می شود پس ترجیجا در جمع ورزش کنید.
۸- پرهیز از غذا های پرکالری مانند فلفل، پیاز و ادویجات
۹- گرفتن دوش آب ولرم و یا خنک در طول روز
۱۰- سعی کنید تا وقتی که خسته نشدید وارد رختخواب نشوید یا هنگام خواب خواند کتاب یا گوش کردن و تمرکز بر روی موسیقی آرام خوب است.
۱۱- سعی کنید به خود امنیت برای عمل استمنا را ندهدید مثلا درها ی اتاق را کاملا نبندیید و همچنین محل خوابتان را زیاد گرم نگه ندارید.
۱۲- از پوشیدن لباس های تنگ خود داری کنید
۱۳- هیچ وقت به طور کامل عریان نشوید و سعی کنید حتی المقدور اندام های جنسی خود را نبینید.
۱۴- از دست ورزی به آلت تناسلی خود در هر شرایطی پرهیز کنید.
۱۵- با خود تصمیم بگیریید که تدریجی به تآخیر بیاندازید مثلا اگر هفته ای یک بار است با مدیریت و ترفند هایی به ۹ روز یک بار بکشانید و هروزی که پاک هستید به رخ خودتان بکشید و به خود افتخار کنید و این پاک بودن را بی ارزش نکنید.
۱۶- ورزشهایی مانند شنا ، کوه نوردی و… بسیار مفید است.

همجنس گرایی و روان‌شناسی

منبع : شهر سوال

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.